Duyurular-Arşiv

Önce Haberler-Arşiv

 

Konser Duyurusu

Engürü Türk Müziği Derneği, Terennüm Klâsik Türk Müziği Topluluğu’nun Şef Vedat Kaptan YURDAKUL yönetiminde 26 Ocak 2020 Pazar saat 19.30’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Fârâbi Salonunda gerçekleştirilecek “Hüzzam Şarkılar Konseri”ni onurlandırmanızı diler.

20200126_Engurukonser

Önemli Duyuru

Engürü Türk Müziği Derneğinin Şef Vedat Kaptan Yurdakul yönetimindeki çalışmaları, 24 Kasım 2019 Pazar gününden itibaren saat 15.00’da Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonunda gerçekleştirilecektir.

Koromuzla ilgili bilgi almak için ücretsiz olarak 0 850 303 4482 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

20170514_konserfoto_03


Engürü ailemizin değerli üyesi Doğacan Kaşıkara tarafından bestelenen Ferahfeza Saz Semaisi, TRT Repertuarına kabul edilerek TRT Ankara Radyosu Saz Sanatçıları tarafından seslendirilmiştir. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 


 


ENGÜRÜ TÜRK MÜZİĞİ DERNEĞİ
8. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

Derneğimizin 8. Olağan Genel Kurulu, Libya Caddesi 34/2 Ahmetler/ANKARA (Kayseri İli Yardım Derneği) adresinde, 28 Nisan 2019 Pazar günü, saat 14.00’te; çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 12 Mayıs 2019 Pazar günü, aynı yer ve saatte, aşağıdaki gündemle toplanacaktır.
Tüm üyelerimize duyurulur.

Yönetim Kurulu

Gündem için tıklayınız.

 


enguru2019bahar_davetiye

Engürü Türk Müziği Derneği, 5 Mayıs 2019 Pazar saat 19.30’da Ankara Üniversitesi DTCF Fârâbi Salonunda gerçekleştirilecek Terennüm Klâsik Türk Müziği Topluluğu’nun Şef Vedat Kaptan Yurdakul yönetimindeki “Bestekârlarımız ve Makamlarımız-4” konserini onurlandırmanızı diler.

 


Engürü Türk Müziği Derneği Terennüm Klâsîk Türk Müziği Topluluğu’nun Şef Vedat Kaptan YURDAKUL yönetiminde gerçekleştireceği “Bir Makam, Bir Bestekâr-2” Konseri, Şehnâz makamındaki eserler ve Selahattin İnal bestelerinden oluşan repertuarıyla 13 Mayıs 2018 Pazar saat 20.00’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Fârâbi Salonunda…Konserimiz ücretsiz olup, tüm musîkiseverler davetlidir.

engurutmd_2018bahar_davetiye

 


Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TRT katkılarıyla hazırlanan  ve 15 Nisan-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 25. İstanbul Türk Müziği Festivali kapsamında TRT Müzik ekranlarında yayımlanan ŞAHESERLER programı, Yılın En İyi Müzik Programı seçilmiştir. 29 Nisan 2018 Pazar günü takdim edilen ödül vesilesi ile Klâsîk Türk Müziğimizin baş tacı eserlerini ekrana taşıyarak müziğimize ait değerlerin yaşatılması için emek veren değerli şefimiz Vedat Kaptan Yurdakul’a şükranlarımızı sunarız.

fb_img_1525122364658


10 Mart 2018 tarihli NTV Makam Farkı programında Bimen Şen’in Hicazkâr bestesi olan “Kırsa Bin Tel Naz ile Terk-i Esaret Eylemem” adlı eser, değerli Şefimiz Vedat Kaptan YURDAKUL’un yorumuyla yer aldı. Programda 4.40’dan sonra yer alan söz konusu eseri ve programın tamamını izlemek için lütfen tıklayınız.

vky_ntv2018

 


Engürü Terennüm Klasik Türk Müziği Topluluğu konseri 24 Saat Gazetesi’nde yer aldı. Haber için Sayın Doğan Bulgun’a teşekkür ediyoruz. Metin için lütfen tıklayınız.

24saat_engurukonser2018_01

 


27 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 37. Konserimizde değerli alkışlarıyla bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan siz konuklarımız başta olmak üzere sevgili hocamız Vedat Kaptan Yurdakul’a, tanburuyla gecemize lezzet katan değerli sanatkâr Murat Salim Tokaç’a, tüm hanende ve sazendelerimize en derin şükranlarımızı sunar, 13 Mayıstaki konserimizde sağlıkla görüşmeyi temenni ederiz…

img_20180128_152924_198

 


Sivas Mavi Yel Değirmeni Kültür ve Sanat Derneği

Kuruluşunun öncesinden bu yana bizlerle yakın işbirliği halinde çalışan kardeş derneğimiz Sivas Mavi Yel Değirmeni Kültür ve Sanat Derneği, 20 Nisan 2017 tarihinde kurularak Türk Müziğinin kuramsal ve uygulamalı olarak en iyi ve en doğru biçimde öğretilmesini ve tanıtılmasını hedefleyen çalışmalarını sürdürmektedir. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.


idemirdoven

Engürü Türk Müziği Derneği Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Prof. Dr. İsmail Demirdöven’in 24 Kasım 2017 Cuma günü 14.00’te Çankaya Üniversitesi Merkez Kampüsünde (Eskişehir yolu 30.km. Turkuaz Konutları Karşısı) gerçekleştirilecek “Neden Felsefe” konulu Konferans/Söyleşi programına tüm Engürülüler davetlidir.

 

 


img_20171105_220546_283

TRT Ankara Radyosunun duayen sunucularından sevgili Derya Kaya’yı kaybetmiş olmanın tarifsiz üzüntüsü içindeyiz. Engürü ailesi olarak kederli ailesine, TRT camiasına ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

 


18. yılımız ve 36. Konserimizde bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli seyircilerimiz başta olmak üzere değerli şefimiz Sayın Vedat Kaptan Yurdakul’a, onur üyemiz Sayın Kutlu Payaslı’ya, tüm hanende ve sazendelerimize en derin şükranlarımızı sunar, bir sonraki konserimize kadar esenlikler dileriz…(Fotoğraflar: Behiç Özer)

img_20170515_164843

 


Engürü Türk Müziği Derneği Halk Türküleri Topluluğu’nun Şef Mehmet Üçer yönetimindeki “İrfan Türküleri Konseri”, 3 Mayıs 2017 Çarşamba saat 19.30’da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih- Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda. Tüm türkü dostlarını konserimize bekliyoruz…

enguruhalk2017davetiye01

 

Türk Musikisi Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Çorlu Amatör Ses Yarışması Finalinde dereceye giren Terennüm Klâsik Türk Müziği Topluluğu hanendelerinden Derya ÖZER (ikinci) ve Mehmet Emin KABAKÇI’yı (üçüncü) yürekten kutluyor, Engürü Türk Müziği Derneği olarak başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz…

tumfed_finalist

 

Türk Halk Müziği sanatçısı, İTÜ Öğretim Üyesi Taşkın Doğanışık’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Engürü Türk Müziği Derneği olarak ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Ankara Radyosu’nun duayen ses sanatçılarından Ali Osman Akkuş’u kaybettik. Sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyor, Engürü Türk Müziği Derneği olarak acılarını paylaşıyoruz


 

tumaum_yesari

Hacettepe Üniversitesi Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından hazırlanan Klasik Türk Müziği Bestecilerimiz ve Bestelerinden Seçmeler Dizisinde bu ay Yesari Asım Arsoy ve besteleri konu ediliyor.

Program, Dernek başkanımız Sayın Tanyol ÇORUH’un şefliğinde ve Genel Sekreterimiz Sayın Faruk Cenap ERDOĞAN’ın sunumuyla 28 Mart 2017 Salı günü saat 14.00’te Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesi K Salonunda gerçekleştirilecek.

Tüm musikiseverlere duyurulur.

 

 

 

 

 

 


onurkaleafisEngürü Türk Müziği Derneği olarak Ankaralı müzisyen sevgili Onur KALE ile gerçekleştirdiğimiz röportajı keyifle seyretmenizi dileriz. Röportaja erişmek için lütfen tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Terennüm Klasik Türk Müziği Topluluğu yeni yıl yemeği, sevgili şefimiz Vedat Kaptan YURDAKUL, Engürü Türk Müziği Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve değerli hanendelerimizin katılımıyla 24 Şubat 2017 akşamı gerçekleştirildi. Geceden karelere erişmek için lütfen tıklayınız.

 

 


 

enguruocak2017_konser21 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Terennüm Klâsik Türk Müziği Korosunun 35. konserinde değerli alkışlarıyla bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan konuklarımız başta olmak üzere değerli şefimiz Vedat Kaptan YURDAKUL’a, hanende ve sazendelerimize en derin şükranlarımızı sunar, Mayıs ayındaki konserimizde sağlıkla görüşmeyi temenni ederiz.

 

 

 

 

 

 


 

arsiv_thm01Engürü Halk Türküleri Topluluğumuz yeni dönem çalışmalarına değerli hocamız Sayın Mehmet ÜÇER yönetiminde 29 Ekim Cumartesi günü Saat:14.00’de (Mithatpasa Caddesi No. 30/31-Postane Üstü 7.kat) başladı.

Engürü Halk Türküleri Topluluğumuza kayıtlar devam ediyor…

 

 

 

 

 

Engürü Türk Müziği Derneği, Terennüm Klasik Türk Müziği Topluluğu, Şef Vedat Kaptan Yurdakul yönetimindeki “Mahmut Celâleddin Paşa ve Selanikli Ahmet Efendi” Konserini onurlandırmanızı diler.
2016yeniyilkonseri

 


Münir Nurettin Selçuk’un öğrencilerinden TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Selma Ersöz’ü kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başşsağlığı diliyoruz.


 

coskungula

Engürü Halk Türküleri Topluluğu Şefimiz Sayın Mehmet ÜÇER’in de öğrencileri arasında yer aldığı, Türk Halk Müziği sanatçısı Sayın Coşkun GÜLA,  30 Kasım 2016 tarihinde yaşamını yitirmiştir. Engürü Türk Müziği Derneği olarak Engürü Türk Halk Müziği Emek Ödülü’nün ilk takdim edildiği sanatçımız olan Sayın GÜLA’ya Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

 


 

Türk Sanat Müziği sanatçısı Mediha Şen ve değerli eşi, TRT Sanatçısı Sayın Vedat Kaptan Yurdakul şefliğindeki 27 Kasım 2016 tarihli Engürü Terennüm Klasik Türk Müziği Topluluğu çalışmasını, katılımlarıyla onurlandırdı. O güzel günden kareler için lütfen tıklayınız.

 


 

Müzik Yazıları Köşemizde, düzenli aralıklarla Klasik Türk Musikisi ve Halk Müziği alanında farklı konularda hazırladığımız yazıları paylaşmayı hedeflemekteyiz. Sizler de merak ettiğiniz, üzerinde araştırma yapılmasını istediğiniz konular hakkında bizlere e-posta gönderebilirsiniz. Köşemize erişmek için lütfen tıklayınız.

 


 

Engürü Halk Türküleri Topluluğumuz yeni dönem çalışmalarına değerli hocamız Sayın Mehmet ÜÇER yönetiminde 29 Ekim Cumartesi günü Saat:14.00’de (Mithatpasa Caddesi No. 30/31-Postane Üstü 7.kat) başladı.arsiv_thm01

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümüne denk gelen ilk çalışma, Atatürk ve Cumhuriyet konulu sohbet ve Hocamız ile topluluk üyesi ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın söylediği türkülerle sona erdi.

Engürü Halk Türküleri Topluluğumuzun diğer çalışmaları da yine aynı yerde ve aynı saatte yapılacaktır.

 

 


enguru2016_02

Klâsik Türk Müziği Topluluğumuz, kurucu ve onursal başkanımız Şef Sayın Vedat Kaptan YURDAKUL yönetimindeki çalışmalarına 2 Ekim 2016 Pazar günü başladı. Çalışmalarımız her zamanki gibi Pazar günleri 14.30-17.00 saatleri arasında Ankara Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde bulunan Necip Fazıl Salonunda yapılmaktadır.

Her iki topluluğumuza ilişkin ayrıntılı bilgi ve üyelik talebi için engurutmd (at) gmail.com e-posta adresine mesaj gönderebilir ya da 0 850 303 4482 numaralı telefonu (ücretsiz) arayabilirsiniz.

 


Yeni yüzüyle kullanıma açılan sitemiz üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Görüş ve önerilerinizi, engurutmd (at) gmail.com e-posta adresine mesajla iletebilirsiniz.